هدیه

در قبال آلبوم ژورنالی ۳۰x۶۰ یک قطعه عکس ۵۰x۷۰ از ما هدیه بگرید .
ودرقبال فیلمبرداری HD از ما میکس ومونتاژ وتدوین رایگان بخواهید .

۲۰ ژست عکاسی زنانه

داشتن ژست خوب یکی از دغدغه‌های بزرگ عکاس و سوژه است که به یک اندازه برای هر دو مهم است. اینکه جلوی دوربین چه ژستی بگیریم، به شرابط محیط بستگی دارد، اما با رعایت برخی نکات و با ایده گرفتن از ژست‌های عکاسی نمونه، می‌توان عکس خوبی گرفت.

۱- ساده ترین ژست برای آغاز، نگاه به عقب از یک سمت است. به طوری که سر در پشت شانه قرار گیرد. دقت کنید که با تغییر زاویه، چطور یک چهره می‌تواند جذاب‌تربه نظر بیاید.1

۲- در عکاسی پرتره، اغلب دست‌ها نادیده گرفته می‌شوند. از مدل خود بخواهید با دستانش در اطراف سر یا صورت بازی کند، و حالات و زوایای مختلف را امتحان کنید. در نوع عکاسی سعی کنید کف دست دیده نشود.

2

۳- اگر با قانون یک‌سوم آشنا هستید، می‌توانید با استفاده از آن و یک خط اُریب، ترکیب زیبایی ایجاد کنید. لازم نیست همیشه دوربین را صاف نگه‌ دارید. گاهی با کج کردن آن می‌توان به پرسپکتیوهای جذاب‌تری دست پیدا کرد.

3

۴- یکی از پوزیشن‌های زیبا عکاسی از سوژه در حالت نشسته است. در این حالت بهتر است مدل دو زانو را به هم بچسباند و زاویه عکاسی کمی از بالا باشد.

posing-photographing-female-models04

۵- یکی از حالات خوب، سوژه درحالت درازکش و یک‌طرفه است. در این حالت بهتر است ارتفاع دوربین را کم کرده و نزدیک به زمین عکاسی کنید.05۶- این روش یک پوزیشن متنوع برای عکاسی از مدل در حالت درازکش به حساب می‌آید. در این حالت بازوها بر روی زمین و به حالت استراحت قرار می‌گیرند. این پوزیش مناسب عکاسی در فضای بیرون همانند چمن یا گلزار است.posing-photographing-female-models06

۷- یک پوزیشن پایه و ساده، زل زدن به دوربین در حالت خوابیده است. نزدیک زمین شوید و به آرامی به دور سوژه بچرخید تا بهترین زاویه را بیابید. تکان دادن سر و محل دست‌ها در بهتر شدن عکس‌ها کمک بسزایی دارد.07

۸- یک پوزیشن خوب برای عکاسی ار همه نوع بدن با حالت دست و پای متنوع می‌باشد. در این حالت بر روی چشمان سوژه فوکوس کنید.

8

۹- یک حالت ساده برای عکاسی در سطوح مختلف همانند تخت، چمن، شن و … . از ارتفاع خیلی کم عکاسی کرده و بر روی چشم‌ها فوکوس کنید.

posing-photographing-female-models09

۱۰- یک حالت ساده دیگر برای عکاسی از سوزه در حالت نشسته روی زمین.

posing-photographing-female-models10

۱۱- یک حالت جذاب دیگر برای سوژه‌ای که روی زمین نشسته است. در این حالت زوایای مختلف را می‌توانید امتحان کنید.

posing-photographing-female-models11۱۲- برای نشان دادن فیزیک بدن، می‌توانید از این پوزیشن استفاده کنید. اگر پس‌زمینه روشنی داشته باشید، حالت نیم‌رخ سوژه بهتر دیده می‌شود.

12

۱۳- پوزیشنی با نگاه ساده و معمولی. در این حالت تنوع بسیاری وجود دارد. از سوژه بخواهید با چرخاندن بدن و حالات مختلف سر و دست، ژست‌های متفاوتی ایجاد کند.

posing-photographing-female-models13

۱۴- در این حالت سوژه با گذاشتن دستان خود در جیب عقب شلوار، کمی مایل به دوربین بچرخد.

posing-photographing-female-models14

۱۵- خم شدن به سمت جلو، یک حالت جذاب به حساب می‌آید. این حالت بر نیم‌تنه بالایی سوژه، تاکید دارد.

posing-photographing-female-models15-2

۱۶- این پوزیشن برای کسانی که از هیکل مناسبی برخودار هستند، کاربردی‌تر است. این حالت با بالا بردن دست‌‌ها، بر انحنای بدن تاکید دارد.

posing-photographing-female-models16

۱۷- ژست‌های متفاوتی برای حالت ایستاده وجود دارد. این حالت اولیه است. از سوژه بخواهید با چرخاندن بدن خود، و تغییر جای دست‌ها و سمت نگاه حالات متفاوتی را جلوی دوربین ایجاد کند.

posing-photographing-female-models17

۱۸- برای نشان دادن حالت استراحت و آرامش می‌توان کمر را بر دیوار تکیه داد. همچنین در این پوزیشن سوژه می‌تواند با تکیه پا یا جمع کردن دست‌ها ، حس بیشتری را منتقل کند.

posing-photographing-female-models18

۱۹- عکاسی از نمای تمام بدن، برای کسانی که فیزیک خوبی دارند، پیشنهاد می‌شود. در این حالت بدن را به شکل S در آورده، دست‌ها را آزاد کنید و وزن بدن را روی یک پا بیاندازید.

19

۲۰- یک ژست خوب برای افراد لاغر و ورزشکار که تنوع زیادی را دربر دارد. از سوژه بخواهید دست خود را پشت سر گذاشته و بدن را خم کند. با تغییر زاویه و حالات سوژه، دید بهتر و مناسب‌تری پیدا خواهید کرد.

20

عکاسی دیجیتال بیشتر از حل جدول در هوشیار نگه داشتن ذهن موثر است

resize

 

هر چه افراد بیشتر پا به سن می گذارند، خطر تحلیل رفتن سلول های مغزی و در نتیجه ضعف حافظه شان بیشتر می شود. به همین دلیل است که متخصصان حل پازل یا بازی های فکری را برای فعال نگه داشتن ذهن توصیه می کنند. اما مطالعه جدیدی در دانشگاه تگزاس نشان داده که عکاسی دیجیتال تاثیر به مراتب بیشتری بر روی حافظه افراد بالای ۶۰ سال دارد.

ادامه مطلب

روش عکاسی بهتر با موبایل

در حالی که دوربین گوشی‌های هوشمند از نظر سخت‌افزاری و از بُعد نرم‌افزاری پیشرفت‌های زیادی داشته‌ است ولی هنوز هم کیفیت بسیاری از عکس‌های کاربران به مواردی غیر از دوربین بستگی دارد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

ادامه مطلب

چند نکته مهم عکاسی برای تازه کارها

برای تهیه‌ی عکس‌های بهتر، داشتن یک دوربین حرفه‌ای DSLR کافی نیست. باید حوصله کرد و فوت و فن کار را یاد گرفت. برخی نکات عکاسی تنها به دوربین‌های حرفه‌ای مربوط می‌شوند و برخی دیگر در عکاسی با تمام دوربین‌ها، حتی دوربین‌های کوچک گوشی‌ها نیز کاربردی هستند. در این مقاله ۵ مورد از مهم‌ترین نکات برجسته در عکاسی را مطرح می‌کنیم؛ نکاتی که برای افراد کاملاً تازه‌کار مفید واقع می‌شود؛ گرچه اگر عکاس آماتور هم باشید، این مقاله تا حدی برای شما مفید خواهد بود. با ما باشید تا اصول اساسی عکاسی استادانه را از پایه یاد بگیریم.

ادامه مطلب

استفاده از یک نقطه اتوفوکوس برای داشتن فوکوسی شارپتر

به محض فشردن دکمه‌ی شاتر دوربین عملیات فوکوس را شروع می‌کند، ولی سوال اینجاست که دقیقا بر چه چیزی فوکوس می‌کند؟ این سوالی است که حتما باید از خود بپرسید، چراکه اتوفوکوس یا فوکوس خودکار همیشه بر محل یا سوژه‌ی مورد نظر شما فوکوس نمی‌کند. در این مطلب لنزک، به کمک برگه تقلب، چگونگی استفاده از یک نقطه اتوفوکوس (AF point) را نشانتان می‌دهیم تا فوکوس شارپ و واضحتری داشته باشید. ادامه مطلب

عکاسی سلف پرتره در فضای باز: راه رفتن در خواب

یکی از پروژه های جالب عکاسی که می توانید آن را امتحان کنید، پروژه عکاسی سلف پرتره (خودنگاره) در فضای باز است. بیشتر سلف پرتره ها در فضای بسته گرفته می شوند، پس عکاسی سلف پرتره در فضای باز به شما اجازه خلاقیت بیشتری را می دهد. همانند پروژه «راه رفتن در خواب» الکس بمفورد (Alex Bamford) که در ادامه این مطلب می توانید عکس هایی از آن را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب

۲۱ ژست پرطرفدار برای آقایان

هنگام عکاسی مرد ها نسبت به خانوم ها کمتر احساس راحتی می کنند. پس باید هنگام عکاسی مطمئن شد که احساس راحتی می کنند. ایجاد آمادگی در سوژه قبل از عکاسی به این امر کمک می کند. پس بگذارید شخص بداند چه کاری قرار است انجام دهد و نتیجه چه خواهد شد. نشان دادن ژست هایی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم به سوژه تان قطعا در ایجاد آمادگی و ریلکس کردنش موثر خواهد بود. در ادامه تعدادی از ژست های عکاسی آقایان را خواهید دید.

ادامه مطلب

نکات عکاسی منظره

عکاسی از منظره برای عکاسان حرفه‌ای و تازه‌کار به یک اندازه جذابیت دارد. سرمایه‌های زیادی به صورت مناظر طبیعی مملو از زیبایی و احساس وجود دارند که باید تغییرات فصلی و زمانی را نیز به ویژگی‌های آنها افزود. برای گرفتن عکس هایی جذاب تر، از نکات کلیدی زیر استفاده کنید.

ادامه مطلب